Persoonlijk zou ik het menu omdraaien. Dus eerst je producten en daarna pas dingen als contact en algemene voorwaarden.
Zo heb je de producten eerst staan, zodat je meteen in het eerste wat je ziet de producten ziet staan.
De eerste zin staat
Kralen-webwinkel.nl verkoopt
kwalitatieve kralen en toebehoren tegen scherpe prijzen.
Welke kwaliteit laat je hier in het midden. Kwalitatief zegt namelijk nog niets over goed of slecht
Of de 20% kortingsactie een goede is kun je over twisten. Ik vind hem niet heel duidelijk en de manier om deze af te wikkelen is erg omslachtig denk ik, dus of dat nuttig is...
Maar er staan bij de tekst nog wel wat fouten.
Tot wel 20% korting per klant verdienen?
Een primeur op het gebied van kralen en sieraden maken: een kortingsschema bij het werven van nieuwe klanten. De korting geldt op alle kralen en benodigdheden, gereedschap voor het maken van sieraden en de reeds afgewerkte sieraden. Het werkt als volgt: (dubbel? hierna start je met "Hoe werkt het?"
Hoe werkt het?
Als u spatie teveel een klant bij ons aanbrengt en deze plaatst bij kralen-webwinkel.nl een bestelling, dan krijgt u 5% korting over het totaalbedrag van de factuur. Bij elke (volgende?) nieuwe klant die u aanbrengt, komt daar nog eens 2% korting overheen tot een maximum korting van wel 20%!* Deze actie geldt voor elke klant die nieuwe klanten aanbrengt. Zo kan elke nieuwe aangebrachte klant (zelf) ook sparen tot 20% korting.
Schrijf bij opmerkingen dat u een kortingscode wilt. U krijgt dan van ons een kortingscode per email opgestuurd. Op het moment dat iemand uw naam vermeld bij het bestellen van producten (in het vak opmerkingen), krijgt de nieuwe klant bij de volgende bestelling 5% korting. Uw korting wordt bij de volgende geplaatste bestelling 7%.
Het onderstreepte deel snap ik niet. Ik geef iemand de site door, die bestelt en vult mijn naam in en die krijgt dan (nieuwe klant) de korting?
Denk dat het dus ook niet helder beschreven staat.
Qua uitstraling op zich prima. Kleuren passen bij elkaar, Tekst is prima leesbaar, hoewel dat misschien met zwart op donkerpaars niet voor iedereen geldt.
hopelijk heb je hier iets aan.
Discussie over webwinkelnaam is al aangekaart, dus daar ga ik me lekker niet mee bemoeien.
Concurrent heeft wel een storing volgens de site, maar bestelproces loopt niet gewoon. Ben alleen voor de betaling gestopt
