Grootte afbeelding op website/fb

1
Ik heb een korte maar hopelijk eenvoudige vraag.
Als ik een foto van iets maak, dan is dat altijd in PNG. Deze kan ik beter omzetten naar JPG/JPEG, maar welke afmeting neem ik dan zodat deze makkelijk zichtbaar is op een website of op facebook? Is 320x240 goed of juist te klein?
Wie kan me dit uitleggen?
Groetjes en bedankt alvast :)

Re: Grootte afbeelding op website/fb

2
Dat ligt eraan waarvoor je de foto gebruikt op je website. Als je een blok van 500x500 hebt, maak je je foto's/plaatjes ook 500x500. Voor facebook is 1200x628 pixels optimaal voor het laten zien van producten in je timeline. Ik gebruik zelf altijd jpeg, volgens mij geeft IE6 png niet goed weer.

Re: Grootte afbeelding op website/fb

3
Dus mijn PNG foto's kan ik dan beter omzetten naar JPEG in die maat van 1200?
Dan is de kwaliteit dus beter of is de foto beter zichtbaar? Soms duurt het laden van de foto's erg lang namelijk, vooral op een website.

Re: Grootte afbeelding op website/fb

4
lizz10 schreef:Dus mijn PNG foto's kan ik dan beter omzetten naar JPEG in die maat van 1200?
Dan is de kwaliteit dus beter of is de foto beter zichtbaar? Soms duurt het laden van de foto's erg lang namelijk, vooral op een website.
In dit geval moet je kijken naar de kwaliteit en grootte van de foto. Maar dan spreken we niet over breedte en lengte, maar over hoeveel kb of zelfs mb's deze foto is.
Klaas Koopman - SEO Specialist & Affiliate Marketing Specialist (ook werkzaam als consultant)
Advertentie

Wil je zelf je eigen webwinkel maken? Met JouwWeb is dat heel eenvoudig! Dankzij een slimme keuzehulp ontwerp je zelf je eigen thema of huisstijl. De software is technisch volledig doorontwikkeld en naast het Nederlands ook in het Engels beschikbaar. Ruim 250.000 ondernemers gingen je voor!

Re: Grootte afbeelding op website/fb

5
Dit betekend bij JPG foto's dat je de compressie factor hoger moet zetten. De grootte wordt dan kleiner en hier moet je even mee testen tot de foto duidelijker slechter wordt. Dan iets daarvoor blijven! :wink: Een factor tussen de 20 en 30 moet nog wel kunnen.

Re: Grootte afbeelding op website/fb

6
ikwilzitzakken schreef:Dat ligt eraan waarvoor je de foto gebruikt op je website. Als je een blok van 500x500 hebt, maak je je foto's/plaatjes ook 500x500. Voor facebook is 1200x628 pixels optimaal voor het laten zien van producten in je timeline. Ik gebruik zelf altijd jpeg, volgens mij geeft IE6 png niet goed weer.
Gaan we nog bezig houden met IE6? Niet doen! Het is 2015 en geen 2000. Daarbij PNG voor FB/Twitter is geen probleem, voor de shop is overzetten naar jpeg beter.