Plaatsnaam en BIC nog nodig bij IBAN?

1
Is het voor betalingen binnen Nederland en van België naar Nederland nog nodig om een BIC-nummer en de plaatsnaam van de begunstigde te vermelden? Of volstaat bij alle banken het IBAN-nummer?

Ik zou klanten die per bank willen betalen alleen willen vermoeien met informatie die van belang is. Dus als BIC en plaatsnaam niet (meer) van toepassing zijn bij betalingen dan zou ik die informatie ook liever niet noemen.

Re: Plaatsnaam en BIC nog nodig bij IBAN?

3
Is bij mij ook zo (ABN AMRO) en ik vermoed dat de Nederlandse banken de BIC en plaatsnaam niet meer vragen. Ik weet alleen niet hoe het zit met betalingen van België naar Nederland. Zou fijn zijn als ik zou kunnen volstaan met het noemen van IBAN.

Re: Plaatsnaam en BIC nog nodig bij IBAN?

4
Bij Europese betalingen via de IBAN code kijken banken alleen maar naar het nummer (de IBAN code). De naam die je invult schijnt er in het geheel niet meer toe te doen.  In weerwil van wat door velen nog wordt gedacht, wordt daarop ook niet gecontroleerd.
Advertentie

Wil je zelf je eigen webwinkel maken? Met JouwWeb is dat heel eenvoudig! Dankzij een slimme keuzehulp ontwerp je zelf je eigen thema of huisstijl. De software is technisch volledig doorontwikkeld en naast het Nederlands ook in het Engels beschikbaar. Ruim 250.000 ondernemers gingen je voor!

Re: Plaatsnaam en BIC nog nodig bij IBAN?

5
Het was mij inderdaad al bekend dat de naam van de ontvanger er eigenlijk niet toe doet, maar ik twijfel over plaatsnaam en BIC. Bij mijn bank wordt er niet om gevraagd, maar of het bij alle Nederlandse en Belgische banken zo is weet ik niet. Misschien kan een Belgische collega hier ook iets over vertellen?

Re: Plaatsnaam en BIC nog nodig bij IBAN?

6
Nee, BIC is zeker nog wel eens nodig om over te maken naar het buitenland. België, whatever maakt niet uit.

Woonplaats heb ik nooit in hoeven vullen is gewoon niet nodig.

Heel simpel;
Bedrijfsnaam: Mijn Bedrijf
IBAN: NL00ABNA0123456789
BIC: ABNANL2A

Thats it. En als je klant een melding krijgt dat de BIC moet gebruiken dan staat het erbij.