Fouten tegengekomen in boekhouding Q2

1
Beste forumlezers,

Ik volg dit forum al enige tijd en heb er al vele tips vandaan gehaald en heb er zelf ook wel eens een vraag gesteld. Sinds het 2e kwartaal heeft een vriend van me ook een webshop opgericht en ik heb hem aangeboden te helpen met zijn 1e BTW aangifte.

- Hij had met een bedrijf een totaalbedrag inclusief BTW afgesproken (€31,95). Echter is er te veel BTW berekend (€7,10). Hoe kan ik dit het beste oplossen? De btw gewoon afdragen aan de belastingdienst en het als verlies nemen?

- Daarnaast kwam ik een verkoopfactuur tegen voor een particulier. Hier zit het probleem in de afronding (de producten zijn inclusief BTW op de webshop ingevoerd).
De PayPal kosten á 3,4% berekent hij door aan de klant en het lijkt er op dat het hier fout gaat:
Subtotaal exclusief btw: €28,88 (inclusief €34,95 ingevoerd)
Betalingskosten exclusief btw: €0,98
BTW: €6,27
_______________________________________+
€36,14 -> dus €0,01 te veel betaald door klant. Wat moet ik hier mee aan?

- Ook is er een bonnetje weggegooid. Het betreft een rol postzegels á €128,- Kan deze nog in de boekhouding opgenomen worden, aangezien er wel een bankafschrift is en er geen btw op postzegels zit?

- Tot slot heeft hij een factuur ontvangen met GTS-inclusive. Hier kan ik verder niets mee toch? Ik moet hier zelf de NL-btw over berekenen en dat terug vragen?

Alvast bedankt voor jullie tips. Ik heb mijn vriend al als tip gegeven zorgvuldiger te worden :lol:

Re: Fouten tegengekomen in boekhouding Q2

3
Ik zou een goed boekhoudpakket gebruiken. Dan kan dit namelijk niet meer gebeuren. Denk dan aan Exact, Unit 4 of Offective. Zelf maak ik gebruik van Offective, is niet zo duur. Check even: SPAM Dat is hun site.
Laatst gewijzigd door Wouter Hol op 29 november 2014, 1 keer totaal gewijzigd.
Reden: Slim partners is de eigenaar van offective.. misleidende reclame.
Advertentie

Wil je zelf je eigen webwinkel maken? Met JouwWeb is dat heel eenvoudig! Dankzij een slimme keuzehulp ontwerp je zelf je eigen thema of huisstijl. De software is technisch volledig doorontwikkeld en naast het Nederlands ook in het Engels beschikbaar. Ruim 250.000 ondernemers gingen je voor!